Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německý boxer (Deutscher Boxer)

Poprvé byl německý boxer na výstavě předveden v Mnichově v roce 1895.

ANGLICKÝ NÁZEV:
Deutscher Boxer
PŮVOD:
Původem pochází od mastifů a molosských dog, zavezených do střední Evropy z středověkého Řecka asi před dvěma tisíci lety. Do Německa byl vyvezen v polovině minulého století k křížení a zušlechtění různých plemen psů dogovitých, nejbližší příbuzní plemene jsou německá doga a anglický buldok starého typu.
POPIS:
Středně velký pes atletické stavby těla, s mohutně vyvinutým svalstvem, čtvercového formátu. Hlava s výrazně zkrácenou, širokou a mohutnou čenichovou partií, černou maskou, čenich nosu je černý, čelo vypouklé. Oči a víčka tmavá. Uši se již nekupírují, spíše menší, přiléhající k lícím,vysoko posazené. Velmi hluboký hrudník (jeho hloubka má odpovídat polovině kohoutkové výšky). Tělo široké, dlouhé. Ocas nakrátko kupírovaný, nesený vzhůru, vysoko posazený, s širokým základem. Srst krátká a hladká, celkově přiléhající. Zbarvení různých odstínů rezavé, plavé, tygří s možnými bílými znaky.
Charakteristické rysy boxera jsou: vrozený předkus, znak psů sledujících v trávě stopu býka.
VÝŠKA:
V kohoutku
u psů je 57-63 cm,
u fen 53-59 cm.
VÁHA:
u psů je kolem 30 kg

u fen kolem 25 kg
SRST:
Krátká a hladká, celkově přiléhající. Zbarvení různých odstínů rezavé, plavé, tygří s možnými bílými znaky.
CHARAKTER:
Do současné doby přetrvává bojový charakter předků. Živý, přátelský, otevřený pes, stále v dobré náladě. Jako jediné služební plemeno bývá bez výhrad doporučován i do rodin s dětmi, jimž je nejlepším společníkem. V případě potřeby však dokáže být náležitě ostrý, je výborným obranářem.Oblíbený pracovní pes, dobrý hlídač, ochránce i průvodce. Vynikající společník a pes rodinný. Jediným nedostatkem je, že u tohoto psa dosud přetrvávají vrozené divoké pudy.
PLEMENO:
FCI II. - Pinčové a knírači, molossoidní plemena, švýcarští salašničtí psi a jiná plemena.
Sekce 2.1- Molosská plemena – dogovití psi.
Se zkouškou z výkonu
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
BOX
ČÍSLO STANDARTU:
144 / 02.04.2001 (Německo)