Jdi na obsah Jdi na menu
 


Australský silky teriér (Australian Silky Terrier)

Australský silky teriér je reprezentativní, veselý rodinný pes.

ANGLICKÝ NÁZEV:
Australian Silky Terrier
PŮVOD:
Silky-teriér je původem z 19. století z Austrálie. Vyšlechtěn byl spojením plemene Anglického teriéra, včetně Jorkšírského teriéra a Skaj-teriéra. První teriéři byli předvedeni v Austrálii v roce 1872. Odkazujeme na domněnku, že tito teriéři byli zavezeni do Austrálie a výsledkem křížením s Dandi-dinmont teriéry vznikly první současní Silky teriéři.
Od počátku se Silky-teriéři chovali jako dekorativní psi. Plemeno bylo uznáno FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC.
POPIS:
Australský silky teriér je dobře stavěný, kompaktní a přiměřeně rostlý pes. V kohoutku je vysoký 23 cm, váhy 3,5 až 4,5 kg. Hlava je silná, lebeční část mezi ušima přiměřeně široká.
Lesklý krk plynule přechází v plece. Ocas je položen vysoko. Srst je hedvábná a splývavá, potřebující však stálou péči.
Nejčastější barva je modravá.
VÝŠKA:
Asi 23 cm.
VÁHA:
V rozmezí 3,5 až 4,5 kg.
SRST:
Rovná, jemná, lesklá, na pohmat hedvábná s délkou srsti od 13 do 15 centimetrů.
CHARAKTER:
Charakter psa je reprezentativní, je to vzorný společník, velice dobře se snáší se všemi členy rodiny a miluje děti. Pejsci jsou čilí, temperamentní, učenliví, veselí, poslušní, snadno ovladatelní, ostražití, většinou bezkonfliktní, přizpůsobiví.
PLEMENO:
FCI III. - Teriéři.
Sekce 1 - Toy teriéři.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
SIT

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

připomínky

(Ivana Kvěchová, 29. 11. 2007 12:54)

Upozorňuji, že standard byl změněn, zejména výška je dnes 23 cm až 26 cm (9 až 10 palců) v kohoutku, feny o něco méně. Tělesná hmotnost odpovídá výšce.
Jako ilustraci jste použili fotku mých psů, takže bych prosila doplnit aspoň nějaký odkaz, buď na chovatelskou stanici Silk of Bohemia nebo na web www.sweb.cz/silkyterrier

Kacka

(Sisska, 7. 11. 2007 15:48)

Tak to pochybuju.

nase beruška

(vasek, 30. 10. 2007 19:36)

mame doma štěně silkače a tříletého německého ovčaka. to je na zahradě hukot. jen to koupání a česaní.jinak to je skvělá dvojka.:-)

silky

(Kacka, 19. 7. 2007 17:00)

je pravda ze silky je moc hezky a mili pejsek mohu to posoudit mam doma 4 fenky a 2 pejsky a jeste 8 mladych takze mam skusenosti:o) mame take rybnicek na zahrade a pejsci miluji vodu jen ale pejsci ne fenky ale da to praci vsechny je na jednou cesat a mit kdys zaprsi jeste zemi rodice pomahaji je mio teprv 12 a vsechny ty silkace jsem si koupikla sama

Střapatý komediat

(Jana Sovadníková, 7. 4. 2007 17:43)

Silkáček je skvělý já mám roční fenku.Je sní zábava,ale potřebuje důsledné vedení,protože se rychle učí a to platí i o zlozuvycích.Podobá se jorkšírkovi, ale je trošku větší a proto ji nevadí nějaké to štouchnutí od naší feny NO.Myslím si že je vhodný pro ty kdo mu mohou dopřát láskyplnou náruč ale nebudou jej rozmazlovat .Potřebuje činnost a co největší kontakt s člověkem - tedy výlety,agility ,flyball,coursing,obedience,dogfresbee ,dogdancing není to pes jenom na kanape a vyžaduje česání.JENOM TAK PAK VYNIKNE JEHO KOUZLO VLAJíCí HEDVáBNé SRSTI!!!!!!

SUPER

(mery kate, 23. 3. 2007 19:35)

je to moc hezky !!!!